מהם פיצויי פיטורים או "פיצויים"?

מהם פיצויי פיטורים או "פיצויים"? מי ובאיזה מצב יכול לדרוש אותם מהמעביד? האם פיצויי פיטורים מגיעים לעובד שהתפטר על דעת עצמו? עורך דין לענייני עבודה בחולון לאוניד רובינוב נותן תשובות לכל השאלות האלה.

עורך דין לענייני עבודה – פיצויי  פיטורים

המעסיק שמפטר את העובד אשר עבד במקום העבודה יותר משנה, חייב לשלם לו פיצויי פיטורים . אם העובד מתפטר מהעבודה מיוזמתו, הוא זכאי לפיצויי פיטורים רק בכמה מקרים:

– העבוד עבר לעיר אחרת  עקב סיבות רציניות;

– מחלה של העובד שלא מאפשרת לו להמשיך בתפקידו או מחלה של בן משפחתו;

– הגעה לגיל פרישה ופרישת העובד לפנסיה;

– הרעה משמעותית בתנאי העבודה.

שלושת המקרים הראשונים לא מעוררות שאלות, ואילו במקרה האחרון צריך להוכיח שבאשמתו של המעסיק חלה הרעה ממשית בתנאי העבודה, כך שהעובד לא יכול להמשיך בעבודתו. מבחינת העובד השינויים בתנאי העבודה יכולים להיות משמעותיים, אך בית המשפט יכול לא להכיר בכך. לעתים קרובות מעסיקים מנסים להתחמק מתשלום הפיצויים, בטענה כי תנאי עבודה מקובלים למדי והשינויים אינם גדולים מספיק כדי להיות סיבה להתפטרות.

מצב כזה דורש סיוע של עורך דין מוסמך ומנוסה אשר יוכל להוכיח כי זכויותיו של העובד מופרות ולעזור להטיל אחריות על המעסיק .

התקדימים כאשר הרעה בתנאי העבודה הוכרה כמשמעותית:

– הורדה בשכר העבודה  עם אותן שעות וסדר העבודה;

– הלנת שכר סדרתית;

– העדר הפרשות כספים לפנסיה ולביטוח לאומ;

– תנאי עבודה אנטי-היגייניים או  לא עונים על דרישות הבטיחות;

– העובד לא מקבל החזרי הוצאות לנסיעות קשורות לתהליך עבודתו וכן הלאה.

עובד זכאי לפיצויים עקב מחלה, אם הוא יכול להוכיח שמצב בריאותו הידרדר בגלל תנאי העבודה ולספק את המסמכים הרפואיים הנדרשים. פיצויים מגיעים לעובד שהתפטר מהעבודה בשל צורך לטפל בבן משפחה שסובל ממחלה קשה.  פיצויי פיטורים מגיעים גם לעובד שמתפטר אחרי הלידה לצורך טיפול בילד. החוק מסדיר את האפשרות של התפטרות תוך תשעה חודשים מיום הלידה, לא מאוחר יותר.

חוק פיצויי פיטורים קובע שבמקרה של פטירת העובד שעבד בחברה יותר משנה, בני משפחתו  זכאים לפיצוי בגודל פיצויי פיטורים.

מצאתם עורך דין לענייני עבודה בחולון שיודע ביסודיות את כל הניואנסים של דיני העבודה. לאוניד רובינוב לא רק יענה על השאלה היכן להגיש תלונה במקרה של סכסוכי עבודה, אלא גם יעזור לכם לערוך תביעה, או  יציג את את זכויות העבודה שלכם בבית המשפט.