צוואה במשפט הישראלי וענייני ירושה

לפי החוק הישראלי יש לבצע את ההוראות שאדם השאיר אחריו אם צוואתו כתובה ואושרה באופן חוקי. עורך הדין בחולון ליאוניד רובינוב יסייע להגיש בקשה לצו קיום צוואה או להתנגדות לצו קיום צוואה.

איך לערוך צוואה תקפה?

בישראל אדם כשיר יכול לערוך צוואה מגיל 18. צוואה מסדירה את חלוקת הרכוש של אדם, הן מטלטלין והן מקרקעין, לאחר מותו. החוק הישראלי מכיר בארבעה סוגי צוואות:
– צוואה בכתב יד, הכתובה כולה ביד המצווה עם תאריך וחתימה;
– צוואה הערוכה בפני 2 עדים עם חתימת המצווה ותאריך;
– צוואה הערוכה בפני רשות;
– צוואה בעל פה בפני העדים ובתנאי שהעדים האלה ערכו זיכרון דברים.
בטקסט הצוואה צריך לציין את כל הפרטים כי לפי החוק חובה לבצע צוואה באופן מדויק. חשוב לציין בצאווה את השמות המלאים, תאריכי הלידה, מקומות המגורים של היורשים, רצוי לציין
גם את המספרים של תעודות זהות ורשיונות נהיגה.
צריך לציין בצוואה שמות של כל היורשים החוקיים, שהמוריש לא רוצה להשאיר להם את רכושו. במקרה ששמות כאלה לא מופיעים בצוואה לרשות מבצעת יש סיבה להטיל ספק בשפיותו של המוריש בשעת כתיבת הצוואה – הנפטר היה יכול לשכוח לציין בה כמה קרובים.
 

בישראל צוואה היא בעלת תוקף משפטי במקרים הבאים:

– נכתבה ביד של המצווה;
– נכתבה במצב שפוי;
– חתומה ומתוארכת;
– נכתבה בנוכחות עדים או בפני רשות.
כל מקרה הקשור לענייני צוואה מיוחד במינו, כאשר יש לכם שאלות או ספקות, כדאי לפנות לעורך דין לענייני ירושה בישראל.
 

עורך הדין בחולון: סיוע בענייני צוואה

כאשר מגיע הזמן לקיים את משאלתו האחרונה של המנוח, קרובי המשפחה עשויים להיות במצב לא נעים – התוכן של הצוואה שובר את הציפיות של היורשים החוקיים. עורך דין לאוניד רובינוב מספק מגוון רחב של שירותים:
– עריכת ואישור צוואה;
– התנגדות לאישור צוואה, ביטול צוואה;
– אישור תקיפות צוואה.
עורך הדין והנוטריון המקצועי בחולון בעל ניסיון מעשי של שנים רבות יוכל לגייס את התמיכה של המשפטנים המתמחים בתחום ענייני הירושה ויעזור לפתור את הסכסוך במהירות לטובת הלקוח. ליאוניד רובינוב מציעה שירות מקיף – מאוסף המסמכים הנדרשים עד ייצוג אינטרסים בבית המשפט.

*המאמר מתאר תמונה כללית בנושא, אינה מהווה ייעוץ משפטי ואין הקורא זכאי לסמוך עליו