הסכם גירושין

הסכם גירושין

החלטתם שהגיע הרגע להתגרש, וכעת עליכם לעבור מספר פרוצדורות על מנת לסיים באופן רשמי את הקשר הזוגי שלכם. כדי שהליך הגירושין יתבצע על הצד הטוב ביותר, חשוב לעשות זאת בדרך ברורה, נכונה ומקצועית. בראש ובראשונה, חשוב לדעת שנתוני הסטטיסטיקה באשר לזוגות גרושים מצביעים על כך שמרביתם של תיקי הגירושין בישראל מסתיימים בעזרת עריכת הסכם גירושין. על הסכם זה ממליצים הן בתי הדין הרבניים, האמונים על כלל דיני האישות במדינה, והן בתי המשפט.

קצת על הסכם הגירושין

אז מהו למעשה אותו הסכם גירושין? הסכם גירושין הוא מסמך שתפקידו ומטרתו להסדיר את ענייניהם של בני הזוג עם סיום תקופת נישואיהם. ההסכם כולל בין היתר סגירת מחלוקות קודמות, עניין הגט, עניין משמורת ילדי הזוג והסדרי ראייה, תשלום מזונות אם וכאשר, חלוקת רכוש ועוד. הסיבה בגינה כה מומלץ להסדיר הסכם גירושין היא שבעזרתו מתפזר הערפל בנוגע לעתיד בני הזוג, והם מקבלים וודאות בנוגע לחובות וזכויות, וכך הם יכולים להתחיל לכלכל את צעדיהם העתידיים. עם זאת, קיים גם חיסרון להסכם הגירושין, מכיוון שכל מחלוקת שתיווצר במהלך השנים בין שני בני הזוג תיאלץ להיפתר על ידי ערכאה שיפוטית, בין אדם המחלוקת מוסבת על שליחת ילד לבית ספר כזה או אחר, חלוקת רכוש והמגוון עוד רחב.

איך עושים זאת בפועל?

כדי לערוך הסכם גירושין יעיל ומקצועי, כדאי לפנות לעורך דין לענייני משפחה וגירושין. חשיבות סיועו של עורך הדין חשובה ביותר, היות שהיא עתידה לקבוע את כלל הנושאים העתידיים שעלולים לצוץ בין שני בני הזוג, כאשר עורך הדין, בעזרת ניסיונו הרב, עתיד להעלות אותם לסדר היום ולקבוע קביעות לגביהם. חשוב לדעת, כי על מנת שהסכם הגירושין יקבל תוקף משפטי, עליו לקבל אישור של בית משפט או בית דין רבני. האישור יינתן לאחר פירוט ההסכם בפני הערכאה המשפטית, ובמידה שתנאי המשפט מקובלים על השופטים, ההסכם יאושר. את הערכאה השיפוטית (בית משפט או בית דין רבני) יבחר עורך הדין. במטרה למצוא עורך דין טוב לענייני הסכמי גירושין, כדאי לערוך סקר שוק קצר, במטרה לסנן עורכי דין חסרי ניסיון וידע בנושא. חשוב לשמוע ולקרוא ביקורות שניתנו על עורכי הדין, מאת זוגות אשר אלו ערכו עבורם הסכמי גירושין. לעורך הדין לאוניד רובינוב ניסיון עתיר שנים בעריכת הסכמי גירושין, והוא מעניק סיוע משפטי במקצועיות רבה מזה שנים לזוגות דוברי רוסית, אנגלית ועברית.